Zautomatyzuj swoją obrabiarkę!

Polecamy

Zależy ci na zautomatyzowaniu pracy twoich maszyn i urządzeń? Chcesz, by pracowały samoczynnie? Zainwestuj w wyposażenie sterujące, regulujące oraz zarządzające i zyskaj dodatkowy czas, który możesz wykorzystać na inne zajęcia.

Na czym polega automatyzacja?

Poniżej przedstawiamy podstawowe elementy automatyzacji maszyn i urządzeń. Zapoznaj się z nimi, by dowiedzieć się czy warto wydać dodatkowe pieniądze i czy to faktycznie ułatwia życie.

Sterowanie

Jest to oddziaływanie na wybrany układ. Ma ono na celu wywołanie i wykonywanie konkretnych funkcji w wybrany sposób. W układzie otwartym nie ma możliwości wyeliminowania wpływu wielkości zakłócających (bez sprzężenia zwrotnego). Natomiast w układzie zamkniętym istnieje możliwość wpływania na wielkości zakłócające proces (ze sprzężeniem zwrotnym). Sterowniki dostępne są w sklepie Akcesoria.cnc.info.pl pod adresem: https://www.akcesoria.cnc.info.pl/241-sterowanie-maszyn-cnc/sterowniki-maszyn-cnc

sterowanie cnc

Regulacja

Jest to wyjątkowy przypadek sterowania. Polega na celowym oddziaływaniu na układ w taki sposób, aby analizowane na bieżąco wielkości regulowane były podobne do wielkości zadanej. Chodzi o parametr lub grupę parametrów danego procesu.

Zarządzanie

Kierowanie i nadzór są to wszelkie działania, które mają za zadanie sprawić, aby proces, którym sterujemy przebiegał prawidłowo i bez zastrzeżeń. Najważniejsze aspekty zarządzania to właśnie nadzór, ale także zabezpieczenie przed nieprawidłowościami, obróbka danych procesowych, w której skład wchodzą akwizycja, przetwarzanie, analiza, modelowanie, przekazywanie i udostępnianie informacji.

Sterowanie numeryczne obrabiarek

Jest to dział automatyki cyfrowej. Zajmuje się automatyzacją maszyn i urządzeń. Zautomatyzowane i samoczynnie działające obrabiarki były wykorzystywane przede wszystkim przy produkcji wielkoseryjnej i masowej.

sterowanie maszyn cnc

Na samym początku automatyzacja opierała się na rozwiązaniach mechanicznych, mechaniczno-elektrycznych lub mechaniczno-hydraulicznych.

Następnie rozwój elektroniki i techniki mikrokomputerowej sprawił, że możliwe stało się automatyzowanie obrabiarek na wyższym poziomie. Dotyczyło to nie tylko produkcji wielkoseryjnej i masowej, ale również produkcji małoseryjnej i jednostkowej.

 

Czy warto?

Automatyzacja oparta na samoczynnej pracy maszyn i urządzeń za pomocą dodatkowego wyposażenia sterującego z pewnością pozwala na zwiększenie produktywności obrabiarek. Skraca to także znacznie czasy pracy. Dzięki temu uzyskujemy dużą wydajność.

Lista plusów wydaje się mówić sama za siebie, ale decyzja należy do ciebie.

Części do automatyzacji maszyn znajdą Państwo w sklepie Akcesoria.cnc.info.pl

logoakcesoriacnc