Zamrażarki do zabudowy – dla kogo?

Polecamy

Choć krytykuje się je za zbyt małą pojemność, zamrażarki do zabudowy wciąż są bardzo chętnie montowane w nowoczesnych kuchniach. Ich zalety przewyższają wady, a współczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że funkcjonalnością dorównują zamrażarkom wolnostojącym. Rozważając zakup zamrażarki do zabudowy warto docenić estetykę i jakość wykonania sprzętu AGD.

Zamrażarki do zabudowy, podobnie jak inne urządzenia AGD tego typu, zostały wyprodukowane z myślą o montażu pod zabudową kuchenną. Takie zamrażarki posiadają drzwi specjalnie przystosowane do zamocowania na nich frontów meblowych. Dzięki temu wyglądają jak część zabudowy kuchennej.

Zamrażarki do zabudowy idealne dla aneksów kuchennych

To rozwiązanie znakomicie sprawdza się w minimalistycznych kuchniach, w których królują jednolite, proste formy, a zamrażarka do zabudowy ma być maksymalnie zamaskowana i nie odróżniać się od innych szafek. Ponadto zabudowane urządzenia AGD świetnie sprawdzą się w aneksach kuchennych, które są coraz częściej spotykane w nowym budownictwie mieszkalnym. Pozwalają zharmonizować estetycznie wykończoną, otwartą kuchnię z towarzyszącym jej salonem czy jadalnią.

10Oddzielny zakup zamrażarki do zabudowy to rozwiązanie dobre dla osób, którym zależy na większej pojemności do mrożenia. W takich urządzeniach zmieści się duża ilość wykorzystywanych na bieżąco mrożonek czy lodów do koktajli. Może się to okazać bardzo przydatne np. w lokalu gastronomicznym typu cocktailbar czy cukiernia. Tu warto wstawić oddzielnie zamrażarkę i chłodziarkę, które zapewnią dużo przestrzeni do przechowywania produktów spożywczych.

Zamrażarki do zabudowy – pełnowymiarowe i pod blat

Marka Liebherr posiada w swojej ofercie katalog wielu fantastycznych zamrażarek do zabudowy. Są to zarówno modele dużych zamrażarek o pojemnościach 150-220 l, jak i małe zamrażarki do zabudowy pod blat, idealne do niewielkich aneksów kuchennych np. w kawalerkach.

Dodatkowo zamrażarki do zabudowy mają tę przewagę nad wolnostojącymi, że są łatwiejsze w czyszczeniu. Jako integralna część zabudowy nie posiadają bowiem różnego rodzaju zakamarków i przestrzeni, w których gromadzi się kurz.

Szukając zamrażarki do zabudowy postaw na technologię

Rozważając zakup zamrażarki do zabudowy warto zwrócić uwagę na sprzęt niemieckiej marki Liebherr. Firma wyposażyła swoje urządzenia w nowoczesne technologie, które znacznie ułatwiają życie. Na przykład system VarioSpace umożliwia łatwe wyjmowanie szklanych półek i szuflad, co tworzy dodatkową przestrzeń, idealną jeśli pojawi się konieczność zamrożenie produktu o wyjątkowo dużym rozmiarze. Ponadto zamrażarki do zabudowy Liebherr są bardzo ładnie wykonane i mają świetne parametry pracy, a także system odszraniania SafeFrost i SoftSystem zapewniający łagodny i cichy domyk drzwi zamrażarki. Producent dba o najwyższą jakość i ciekawy design swoich produktów, warto zapoznać się z całą ofertę sprzętu marki Liebherr.