Szczypce – uniwersalne narzędzie każdego majsterkowicza

Polecamy

Istnieje pewien niezbędny zestaw narzędzi, który znajdzie się w warsztacie każdego, także początkującego majsterkowicza, a może nawet w prawie każdym domu. Są to na przykład śrubokręty, pilniki i wkrętaki. Równie podstawowym i często używanym narzędziem są także szczypce. Na rynku jest ich bardzo wiele rodzajów. Wytrzymałe i poręczne szczypce kupią Państwo w sklepie EBMiA.pl w dziale narzędzie ręczne – https://www.ebmia.pl/narzedzia-reczne-c-1805_4641.html

szczypce do rur

Najbardziej znane są oczywiście szczypce uniwersalne, które każdy z nas zna jako kombinerki. Wykorzystywane są w bardzo wielu sytuacjach: w domu, w warsztacie, a także do bardziej profesjonalnych zastosowań. Przydadzą się zawsze wtedy, gdy potrzeba coś przeciąć, zacisnąć lub przytrzymać. Rękojeść w szczypcach jest zwykle pokryta gumą lub plastikiem, które pozwalają na wygodniejsze korzystanie z narzędzia bez obawy o to, że się nam wyślizgnie.

Rodzaje szczypiec

Możemy wyróżnić kilka rodzajów szczypiec, np. zaciskowe, glazurnicze, płaskie, precyzyjne, półokrągłe itp. Każde z nich mają inne przeznaczenie. Na przykład szczypce precyzyjne używane są zazwyczaj przez jubilerów i zegarmistrzów, którzy pracują przy bardzo małych elementach. Natomiast szczypce glazurnicze stosuje się przy pracy ze szkłem.

Pamiętaj, by podczas wybierania szczypiec przyjrzeć się wszystkim rodzajom i dobrać rodzaj odpowiedni do twoich potrzeb. Tak, aby służyły jak najdłużej i jak najlepiej, ponieważ dobry dobór sprzętu to klucz do efektywnej pracy.

Szczypce do rur bardzo wąski

Czy cena zawsze idzie w parze z jakością?

Nie zawsze, ale w tym przypadku owszem. Za każdym razem przed zakupem warto dokładnie przyjrzeć się na jakość wykonania szczypiec. Czasem możemy je kupić nawet w osiedlowym sklepie za bardzo niską cenę. Nie ma to jednak sensu, bo takie szczypce są właściwie jednorazowe.

szczypce nastwane samoblokujące

Pamiętaj, że w narzędzia warto zainwestować i kupować je w zaufanych sklepach, gdzie zawsze dostaniesz na nie gwarancję. Taki sprzęt posłuży ci na długo i będzie się nadawał także do skomplikowanych i wymagających prac. Dobrej jakości narzędzia to także gwarancja bezpieczeństwa. Tanie przyrządy mogą spowodować więcej krzywd niż pożytku. Nie oszczędzaj na swoim bezpieczeństwie i zainwestuj w dobrej jakości sprzęt, który będzie ci służył na długi czas.

Oprócz narzędzi sklep techniczno-narzędziowy EBMiA.pl oferuje przekładnie ślimakowe pod adresem: https://www.ebmia.pl/silniki-elektryczne-przekladnie-slimakowe-c-1450_1481.html