Przytulny salon – zadbaj o odpowiednie oświetlenie LED

Polecamy

Pokój dzienny to przestrzeń, w której odpoczywamy, spotykamy się w rodzinnym gronie czy przyjmujemy gości. Warto więc zadbać o jego wystrój i przytulną atmosferę, abyśmy chętnie i z przyjemnością spędzali czas w salonie. Istotną rolę odgrywają nie tylko meble, dodatki i kolor ścian, ale również oświetlenie. W jaki sposób wybrać odpowiednie lampy i żarówki do salonu?

Lampy ledowe – sposób na przytulny i klimatyczny salon

Wspaniałym rozwiązaniem do pokoju dziennego okazują się lampy LED, które cechują się mocnym, lecz przyjemnym dla oka światłem oraz energooszczędnością. Takie oświetlenie optycznie powiększa salon, a także czyni go przytulnym miejscem z niepowtarzalną atmosferą. Możemy wybierać wśród rozmaitych designów lamp ledowych, dobierając model do stylu aranżacji i osobistych potrzeb. Na rynku odnajdziemy zarówno klasyczne lampy wiszące w kształcie kuli czy diamentu, jak i stylowe, nowoczesne rozwiązania – w postaci atrakcyjnych wizualnie okręgów, wężyków, zachodzących na siebie prostokątów czy trójkątów. Możemy także sięgnąć po lampy typu szynowego, idealne na ścianę salonu, bądź też po designerskie warianty stojące. Stanowią one przyciągający wzrok element aranżacji i cudownie podkreślają obecne w salonie dodatki.

Jaki rodzaj oświetlenia LED wybrać?

Barwa światła odgrywa niezwykle istotną rolę w całym pomieszczeniu – salon przy chłodnym oświetleniu może sprawiać zupełnie inne wrażenie niż ten sam pokój w ciepłym świetle. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na żarówki LED, aby wybrać jak najlepsze rozwiązanie dla naszej aranżacji i efektu, jaki chcemy uzyskać. Zasadniczo możemy wyróżnić kilka rodzajów oświetlenia: zimne, ciepłe i neutralne. Odnajdziemy też różne barwy światła, od delikatnego żółtego przez czystą biel, na jasnoniebieskich wariantach kończąc. Starajmy się dopasować żarówkę zarówno do stylu aranżacyjnego salonu, jak i koloru ścian czy mebli, aby uzyskać efekt możliwie przyjemny dla oka i pozwalający się zrelaksować.

Oświetlenie LED – gdzie kupić?

Zarówno lampy ledowe, jak i żarówki warto zakupić w sprawdzonej hurtowni oświetlenia, takiej jak firma Syntron. Dzięki temu będziemy mieć pewność utrzymania wysokiej jakości produktu, który posłuży nam przez długie lata i będzie odporny na uszkodzenia. Wśród szerokiej gamy rozmaitych rozwiązań – zarówno klasycznych i nowoczesnych, jak i minimalistycznych czy eleganckich  – z pewnością odnajdziemy idealny rodzaj oświetlenia dla naszego salonu.