Płytki ze spieków kwarcowych – czym są i dlaczego je kochamy?

Polecamy

Płytki ze spieków kwarcowych – czym są i dlaczego je kochamy

Spieki kwarcowe we wnętrzach wykorzystuje się coraz częściej. Pięknie imitują kamień naturalny, ale są dużo tańsze i łatwiejsze w zastosowaniu. Efekty, które możemy dzięki nim uzyskać, naprawdę zapierają dech w piersiach. Dowiedz się, jak się je produkuje i do czego można je wykorzystać.

Co to są spieki kwarcowe?

Spiek kwarcowy to metoda, za pomocą której uzyskuje się materiał do złudzenia przypominający kamień naturalny (granit, marmur, łupek czy piaskowiec). Ponieważ jednak jest dużo tańszy, a przy tym łatwiejszym w użyciu niż kamień, od kilku lat zdobywa coraz większą popularność wśród projektantów wnętrz, jak i indywidualnych osób. Przy zastosowaniu spieków kwarcowych nie trzeba bowiem budować podkonstrukcji, która jest niezbędna przy montowaniu ciężkich płyt czy blatów z kamienia. Polska branża wnętrzarska już od kilku lat promuje spieki kwarcowe. Docenia ich szerokie możliwości wykorzystania, a także szeroką gamę wzorów i kolorów, w jakich są oferowane.

Laminam – włoski design i szeroka gama płytek

Jedną z najpopularniejszych marek, która oferuje gotowe wielkoformatowe płytki ze spieków kwarcowych jest obecnie Laminam (https://www.iglazura24.pl/plytki-wielkoformatowe-100×100–70×180-100×300/laminam). Produkty powstają z kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Z tych surowców przygotowuje się granulat, który następie prasuje i spieka. Proces spiekania polega na wypalaniu granulatu w temperaturze 1220 stopni. Dzięki zastosowaniu tej technologii, powstają idealne płaskie, wielkoformatowe płytki ścienne i podłogowe, które można docinać na konkretny wymiar. Gotowy produkt jest bardzo wytrzymały, dlatego stosuje się go zarówno we wnętrzach, jak i np. na elewacjach budynków.

Poza pięknym wyglądem, płytki tego producenta mają także walory praktyczne. Są odporne na rozpuszczalniki, środki odkażające i detergenty. Doskonale nadają się do kontaktu z pożywieniem jako blaty, ponieważ nie wydzielają żadnych substancji w kontakcie z wodą.

Spieki kwarcowe – zastosowanie we wnętrzarstwie

Zastosowanie płytek ze spieków, jeśli chodzi o wykańczanie wnętrz, jest bardzo szerokie. Można otulić nimi ściany, podłogi, jak i meble. Wykonuje się z nich także bardzo twarde i piękne blaty kuchenne i łazienkowe oraz parapety. Dostępne są w wielu formatach – największe płytki Laminam mają 324 cm x 162 cm i dostępne są w kilku wariantach grubości (od 3 do 12 mm). Dzięki temu mogą posłużyć do realizacji wielu nieszablonowych projektów.

Firma Laminam nie osiada na laurach i co roku wprowadza do swojej oferty nowe kolekcje płytek, odpowiadając na najnowsze trendy wnętrzarskie. Płytki Laminam same zresztą kreują trendy, dzięki czemu są bardzo lubiane przez profesjonalnych projektantów wnętrz. Obecnie firma ma w sprzedaży ponad 150 wzorów. Klienci mogą zamówić warianty imitujące kamień naturalny, drewno, metal, a nawet węgiel. Wiele z nich kupicie przez internet w sklepie https://www.iglazura24.pl/.