Meble dziecięce – o czym warto wiedzieć?

Polecamy

Pokój dla dziecka to miejsce, w którym nasze pociechy spędzają bardzo dużo czasu – tu śpią, bawią się, odrabiają lekcje, zapraszają koleżanki i kolegów. Nic dziwnego, że jego umeblowanie musi być przemyślane. Warto by meble dziecięce były nie tylko piękne i bezpieczne, ale także ekologiczne.

Współcześni rodzice są coraz bardziej świadomi tego, że do pokoju dziecka nie powinno się wstawiać jakichkolwiek mebli. Zwłaszcza malutkie dzieci powinny przebywać w otoczeniu bezpiecznych przedmiotów pozbawionych ostrych kantów, czy małych lub nietrwałych elementów. Dlatego warto wiedzieć jakie meble okażą się najlepszym wyborem dla dziecięcego pokoju.

Podstawowy zestaw mebli dziecięcych – o tym pamiętaj

Poza bezpieczeństwem należy zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalność. Pokój dziecka warto podzielić na strefy z miejscem do spania, odrabiania lekcji, przechowywania oraz zabawy. Podstawowy zestaw mebli dla dzieci dostaniemy już za niewielkie pieniądze, a ten możemy z czasem rozbudować o kolejne elementy w miarę rozwoju potrzeb dziecka. Absolutna podstawa to łóżko, biurko z nadstawką lub regał z wydzielonym biurkiem, miejsce do przechowywania ubrań (szafa lub komoda), a także półki na książki lub zabawki.

meble-dla-dzieci-sarenka

Umeblowanie dla chłopca i dziewczynki, a może uniwersalne?

Meble dla kilkulatka zazwyczaj pasują i dla chłopca, i dla dziewczynki. Świetnym wyborem będą kolorowe meble z zaokrąglonymi krawędziami, które nie tylko przypominają wesołe meble z przedszkola, ale przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo naszym dzieciom. Ważne jest, aby meble dziecięce nie posiadały zbyt małych elementów oraz były solidne, drewniane i ekologiczne.

Dobrze, ale co wybrać dla dorastających dzieci? Ich gust wszak zmienia się bardzo szybko. Wraz z wiekiem nasze pociechy lubią akcentować różnice płciowe, a pokój jest dla nich miejscem, w którym mogą zamanifestować swoje zainteresowania. Młodsze dziewczynki kochają styl księżniczki i styl bajkowy, starsze − styl skandynawski. Chłopcy często proszą rodziców o meble pasujące do wystroju kreskówkowego czy kosmicznego. Dla starszych dzieci dobre będą uniwersalne meble o prostych formach, zarówno klasyczne, jak i nowoczesne. Pozwalają na częste zmiany wystroju wnętrza i pasują zarówno dla 10-latka, jak i 16-latka.

sarenka-meble-dla-dzieci

Meble dziecięce pozwalają popisać się fantazją

Wybierając meble dziecięce współcześni rodzice mogą pozwolić sobie na dużo więcej fantazji. Często sami wspominają jak będąc dziećmi mogli liczyć tylko na bure, nijakie meble, których było pełno w polskich domach jeszcze 20-25 lat temu. Być może dlatego taką popularnością cieszą się meble dopasowane nie tylko do płci dziecka, ale także jego zainteresowań i temperamentu. A jest z czego wybierać.

Sklep Sarenka Meble oferuje ogromną ilość mebli dziecięcych, w tym serie mebli do pokoju dziewczynki i chłopca, meble uniwersalne, meble utrzymane w stylu bajkowym czy naukowym, a także specjalnie meble dedykowane do pokoików niemowlęcych. Dodatkowym atutem opowiadającym się za wyborem tej oferty są częste zniżki cenowe. Spośród tak szerokiej gamy firm na rynku przy tak skrojonej ofercie produktowej i cenowej sklepu internetowego Sarenka, z pewnością każdy rodzic znajdzie coś idealnego dla swojego dziecka.