Ile kosztuje ogrodzenie z siatki? Poradnik budżetowego rozwiązania

Polecamy


Ile kosztuje ogrodzenie z siatki? Poradnik budżetowego rozwiązania

Ogrodzenie to ważna część każdej posesji. Chroni nas przed intruzami, zapewnia prywatność i dodaje estetycznego wyglądu naszemu domowi. Jednym z najbardziej popularnych i ekonomicznych rozwiązań jest ogrodzenie z siatki. W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące kosztów takiego ogrodzenia.

1. Rodzaje ogrodzeń z siatki
2. Cena ogrodzenia z siatki
3. Czy ogrodzenie z siatki jest opłacalne?

Rodzaje ogrodzeń z siatki

Ogrodzenia z siatki możemy podzielić na kilka rodzajów w zależności od ich zastosowania i użytych materiałów. Najczęściej spotykanymi są:

1. Ogrodzenia polowe – wykonane z galwanizowanej siatki stalowej o oczkach 10×10 cm lub 15×15 cm. Służą głównie do zabezpieczenia terenów rolnych przed wchodzeniem zwierząt oraz oznaczania granic działek.

2. Ogrodzenia ogólnego użytku – zwykle wykonywane z ocynkowanej siatki stalowej o oczkach 5×5 cm lub 7×7 cm. Doskonale sprawdzają się jako ogrodzenia dla posesji mieszkalnych, ogrodów działkowych czy działek przeznaczonych do pracy w rolnictwie.

3. Ogrodzenia dekoracyjne – wykonane z najwyższej jakości ocynkowanej siatki ze stali nierdzewnej o oczkach 2×2 cm lub 3×3 cm. Bardzo estetyczne, polecane do ogrodów i terenów rekreacyjnych.

Cena ogrodzenia z siatki

Koszt ogrodzenia z siatki zależy od wielu czynników, takich jak długość ogrodzenia, rodzaj siatki, wysokość ogrodzenia, metoda montażu i dodatkowe elementy. Ogólnie rzecz biorąc, cena rozpoczyna się od około 20 zł za metr bieżący ogrodzenia. Koszt może wzrosnąć do 80 zł za metr bieżący w zależności od wybranego rodzaju siatki i dodatków.

Dodatkowo, należy wziąć pod uwagę koszt słupków i innych materiałów montażowych, które są niezbędne do prawidłowego zainstalowania ogrodzenia. Koszt tych elementów jest zmienne i zależy od ich jakości oraz ilości.

Czy ogrodzenie z siatki jest opłacalne?

Ogrodzenie z siatki jest jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań, jeśli chodzi o cenę i jakość. Jest tańsze niż tradycyjne ogrodzenia drewniane czy metalowe, a jednocześnie spełnia swoje podstawowe funkcje.

Ponadto, ogrodzenie z siatki jest łatwe do zainstalowania i nie wymaga dużego doświadczenia ani specjalistycznego sprzętu. Znajomość kilku podstawowych technik i narzędzi wystarczy, aby samodzielnie zamontować to ogrodzenie. Oszczędność na kosztach montażu można przeznaczyć na zakup lepszej jakości siatki lub innych dodatkowych elementów.

Podsumowanie

Ogrodzenie z siatki to rozwiązanie, które jest zarówno ekonomiczne, jak i praktyczne. Doskonale sprawdzi się na różnego rodzaju posesjach i terenach. Koszt tego typu ogrodzenia zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj siatki, wysokość ogrodzenia i długość. Warto jednak zauważyć, że ogrodzenie z siatki jest jednym z najtańszych rozwiązań dostępnych na rynku, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla osób z ograniczonym budżetem.

W przypadku, gdy zależy nam na estetyce, ogrodzenia dekoracyjne z siatki stanowią doskonałe rozwiązanie. Duży wybór wzorów i różnorodność kolorów pozwolą nam dostosować ogrodzenie do naszych indywidualnych preferencji.

Wnioskując, warto rozważyć ogrodzenie z siatki jako budżetowe rozwiązanie, które zapewni nam nie tylko bezpieczeństwo, ale również estetyczny wygląd naszego otoczenia. Wystarczy przemyślany wybór rodzaju siatki, dobry montaż oraz ewentualne dodatkowe elementy, aby cieszyć się funkcjonalnym i trwałym ogrodzeniem.