Do czego przydaje się WD-40? O tym pewnie nie wiedziałeś

Polecamy

Do czego przydaje się WD-40? O tym pewnie nie wiedziałeś

Każdy wie, że WD-40 usuwa rdzę, pozwala nasmarować skrzypiące zawiasy czy poluzować śrubę, ale że jest to także świetny środek czyszczący? Poznaj wszystkie zastosowania WD-40.

Preparat WD-40 sprzedawany jest jako uniwersalny środek do smarowania i pewnie niejeden z was ma go w swoim domowym warsztacie. Okazuje się jednak, że produkt ma wiele innych zastosowań w domu, które mogą cię zdziwić. Sami internauci dzielą się swoimi odkryciami co do nowych funkcji popularnego preparatu. Poznajcie wszystkie zastosowania WD-40.

WD-40 przy dzieciach i w domu

Guma do życia w dywanie lub na tapicerce? To niestety częsty widok w domu, w którym są dzieci. Mam jednak dla ciebie dobrą wiadomość – szybko usuniesz gumę z tych miejsc za pomocą WD-40 – spryskaj pobrudzone miejsce środkiem, pozostaw na kilka minut i usuń gumę mechanicznie.  Podobnie łatwo zetrzesz przy pomocy WD-40 ślady po kredkach świecowych na ścianach, a także rozdzielisz zakleszczone klocki LEGO. Nie wiedzieć czemu, WD-40 to także świetny odplamiacz, który pozbywa się zabrudzeń od pomidorów, pasty do zębów, śladów szminki, plam z wosku. Co jeszcze potrafi ten środek?

DoorHinge_005

WD-40 w łazience i kuchni

Ten uniwersalny preparat do smarowania https://wd40.pl/ świetnie usuwa także lakier do paznokci i ślady po tuszu do rzęs z płytek ceramicznych. Przyda się także do czyszczenia plam na stalowych zlewozmywakach i usunie osad z mydła i wody na ściankach kabiny prysznicowej. Zwłaszcza to ostatnie potrafi przyprawić każdego o irytację. Spryskaj więc kabinę prysznicową WD-40, wypoleruj i umyj. Efekt może naprawdę zaskoczyć.

WD-40 ma zastosowanie także w czyszczenia fug – po wszystkim wystarczy je tylko przetrzeć wodą z mydłem. Jego zagorzali zwolennicy stosują go także do czyszczenia muszki klozetowej i zamiast coli usuwają z jego pomocą osady z wapna i kamień. To również dobry środek do polerowania luster jeśli nie chcemy, aby osadzała się na nich para wodna.

WD-40 w ogrodzie

Kiedy przychodzi czas porządkowania ogródka, zwłaszcza przed wiosną, musimy wiele przekopać, wkopać, wykopać czy zakopać. Chwytamy za łopatę i…denerwujemy się. Ziemia, zwłaszcza jeśli jest to glina, przykleja się do czerpaka łopaty i sypie dookoła. Wystarczy spryskać czerpak środkiem WD-40, a glina nie będzie się kleić. Kto by pomyślał? Do tego posmarowana WD-40 rama roweru będzie chroniona przed przyklejaniem się błota, a środek można wykorzystać także do zapobiegania odrastaniu chwastów na trawniku.

Kolejne zastosowanie WD-40 to odstraszanie zwierząt. Spokojnie, nie musisz ich truć – sam zapach środka skutecznie odstraszy gołębie z tarasu lub czworonogi siusiające na twoje ulubione rabaty. Ponadto wystarczy spryskać WD-40 miejsce, skąd wychodzą osy lub pająki, aby zmusić je do wyprowadzki.

Przede wszystkim jednak WD-40 to świetny środek do smarowania różnego rodzaju części mechanicznych w zawiasach drzwi, łańcuchów w rowerze, elementów silnika w motocyklu czy samochodzie. Poznaj możliwości i zastosowania WD-40 na: https://wd40.pl/produkty-wd-40/.