BNiUG – profesjonalne usługi geodezyjne

Polecamy

Co kryje się pod pojęciem geodezja? Co dokładnie robi geodeta?  Czym charakteryzuje się dobra firma geodezyjna? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w sposób wyczerpujący i zrozumiały, tak aby ułatwić Państwu decyzję o wyborze naprawdę rzetelnej firmy, która wykona dla Państwa usługi geodezyjne. W bardzo ogólnym i szerokim znaczeniu można powiedzieć, że geodezja (która znana jest także pod pojęciem geodetyka) to nauka dokładnego mierzenia i rozumienia trzech podstawowych właściwości Ziemi – jej kształtu geometrycznego, orientacji w przestrzeni i pola grawitacyjnego – oraz tego, jak się te parametry zmieniają w czasie.

Jak wygląda praca geodety?

Zgodnie z przepisami rozporządzenia, geodeta powinien wykonywać pomiary ziemi przy pomocy globalnego systemu nawigacji satelitarnej GNSS. Dopuszcza się jednak stosowanie metod i technologii innych, niż te, które zawarte są w rozporządzeniu. Wykonawca natomiast zobowiązany jest do szczegółowego opisania tych metod oraz dostarczenia matematycznej analizy dokładności danych. Najczęściej wykonywane przez geodetę pomiary to:

  1. Pomiary poziome (sytuacyjne) – określają wzajemne położenie na terenie konkretnych punktów.
  2. Pomiary pionowe (wysokościowe) – wyznaczają wysokości punktów w odniesieniu do założonego miejsca odniesienia, czyli ustalają ukształtowanie terenu (niwelacja terenu).
  3. Pomiary sytuacyjno-wysokościowe – są kombinacją dwóch poprzednich pomiarów. Uwzględniają jednocześnie oddalenie od siebie poszczególnych punktów oraz rzeźbę terenu.

Biuro Nieruchomości i Usług Geodezyjnych Lubartów – rzetelne usługi geodezyjne

BNiUG świadczy profesjonalne usługi geodezyjne na terenie powiatów: lubartowskiego, lubelskiego oraz łęczyckiego. To młoda firma, która pomaga zarówno klientom indywidualnym, jak i podmiotom zorganizowanym – samorządom lokalnym, biurom projektowym oraz wykonawcom. Domeną firmy są usługi geodezyjne i kartograficzne, a także pomoc przy obrocie nieruchomości. Nad każdym projektem czuwa wykwalifikowany uprawniony geodeta, dzięki czemu klienci mają pewność, że pomiary wykonywane są z perfekcyjną precyzją. Pełen zakres usług Biura Nieruchomości i Usług Geodezyjnych w Lubartowie znajdą Państwo na stronie https://bniug.pl/uslugi-geodezyjne.tachimetr

Co oferuje BNiUG?

Usługi geodezyjne i nieruchomościowe:

  • Mapy do celów projektowych,
  • Podział nieruchomości i działek,
  • Tyczenie budynków i budowli,
  • Ustalenie granic działki,
  • Inwentaryzacja powykonawcza budynków i przyłączy,
  • Szeroko rozumiane doradztwo geodezyjne,
  • Pomagamy w sprzedaży nieruchomości.

Jeżeli interesujące Państwa usługi nie znajdują się na liście, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z firmą telefonicznie bądź poprzez znajdujący się na stronie formularz: https://bniug.pl. Niezależnie od tego w jakim celu potrzebny jest Państwu geodeta – gwarantujemy, że BNiUG to wybór najlepszy z możliwych.