Zwalczanie korników

Polecamy

Carsekt to firma zajmującą się dezynsekcją, dezynfekcją, deratyzacją, fumigacją eksportową i ozonowaniem. Przez wiele lat naszej pracy wypracowaliśmy swoje metody działania. Posiadamy trzy sposoby na owady. Dezynsekcja, na szczególnie niebezpieczne owady, jest metodą chemiczną oraz metody fizyczne takie jak pułapki, środowisko beztlenowe lub różnica temperatur. Pomagamy również wydobyć owady z silosów wypełnionych zbożem. Tutaj pomagają metody chemiczne, przez aplikację preparatów gazowych. Również stosujemy ekologiczne sposoby, takie jak pułapki, ale także jesteśmy jedyni w Polsce, którzy mają pozwolenie na działanie systemem mikrofalowym Saurus w elementach drewnianych.

Jeżeli zauważymy, że w naszym drewnianym otoczeniu znaleźli się lokatorzy, najprawdopodobniej są to korniki, które tak jak my uwielbiają drewniane wnętrza. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ mogą uszkodzić konstrukcje naszego domu. Zwalczanie szkodników tego typu nie jest łatwe, dlatego musi być przeprowadzone przez specjalistów. Opryski ULV polega na rozprowadzeniu cieczy, czyli koncentratu biobójczego rozcieńczony z wodą, za pomocą generatora zimnej mgły. Dzięki temu krople są mniejsze i docierają do najmniejszej szczeliny, wypełniając ją chemią. Mamy również pewność, że kornik miał do czynienia z substancją i w ciągu kilku godzin pojawią się efekty, a w ciągu kilku dni będą widoczne zmiany. Preparaty te osiadają na strukturze drewna, wyparowują wodę i przy najbliższym kontakcie z insektem pokrywa go ta substancja.

Fumigacja to zwalczanie insektów za pomocą dymu chemicznego. Ma to za zadanie powstrzymanie rozprzestrzeniania się szkodników pod postacią zarodków, nasion, czy jajeczek. Najczęściej stosowana jest metodą namiotowania, czyli szczelnego zamykania domu pod plandeką, pod którą wpuszczany jest chemiczny dym. System mikrofalowy Saurus polega na termicznej dezynsekcji. Przez zastosowanie grzania objętościowego zwalcza szkodniki i nie jest zależny od pogody, temperatury, czy wilgoci. Jest bezpieczny dla otoczenia oraz zwierząt i ludzi, a także nie wpływa na uszkodzenie drewna. Opryski drobno i grubokropliste to metoda nanoszenia na powierzchnię pomieszczeń roztworu roboczego środka biobójczego, przy pomocy opryskiwaczy ręcznych lub spalinowych.

Nasza firma to najlepszy wybór na usuwanie wszelkiego typu szkodników. Korniki, choć małe to mogą spowodować wiele zagrożeń. Uszkadzając konstrukcje naszego domu, narażają nas na niebezpieczeństwo. Dlatego, gdy widzimy regularne wgłębienie w drewnianych częściach domu najlepiej zgłosić to do dezynsekcji – http://www.carsekt.pl/dezynsekcja/.