Velux – te okna rozświetlą poddasze w Twoim domu

Polecamy

Gdy przychodzi do urządzenia poddasza, jedną z kluczowych kwestii jest zapewnienie temu pomieszczeniu odpowiedniego naświetlenia. Możemy je uzyskać na kilka sposobów. Jednym z nich jest zainstalowanie na poddaszu trójszybowych okien z oferty firmy Velux.

3a

Dlaczego okna dachowe

Dachowe okna, których szeroki wybór znajduje się na tej stronie (https://dachoweokna.pl), poza zapewnieniem odpowiedniego dopływu światła dziennego, nadają poddaszu wyjątkowego klimatu. Dzięki nim mieszka się tam przyjemniej, a estetyka oraz jakość wykonania okien Velux sprawia, że dzięki nim pomieszczenie staje się po prostu ładniejsze.

Inny ważny powód, który warto wziąć pod uwagę przy instalowaniu okna lub okien dachowych na poddaszu jest wentylacja. Mając zainstalowane okna możemy pomieszczenie regularnie wietrzyć i szybko pozbyć się z niego niemiłych zapachów.

Energooszczędność

3dOdpowiedź na pytanie, dlaczego warto zainwestować w okna Velux? Powodów jest kilka, a pierwszy wiąże się z oszczędzaniem energii. Nowoczesne dwukomorowe i trójszybowe okna z serii Standard Plus mają bowiem wysoką szczelność, dzięki czemu do środka nie przedostaje się woda oraz nie ucieka z wnętrza poddasza ciepło. Tak zwany współczynnik przenikania ciepła znajduje się na bardzo niskim poziomie 1,1.

Do wykonania okien trójszybowych firma Velux zastosowała innowacyjną konstrukcję ThermoTechnology™. W połączeniu z dodatkową uszczelką uzyskano wspaniałe parametry izolacyjne. Innymi słowy, dzięki zastosowaniu tego rozwiązania więcej pieniędzy pozostanie w naszej kieszeni, bo mniejsze będą rachunki za energię.

Wygoda korzystania

Modele z serii Standard Plus firmy Velux wyposażone są w bardzo wygodny, bezproblemowy w obsłudze uchwyt, który pozwala łatwo oraz szybko otworzyć i zamknąć okno. Nie ma najmniejszego znaczenia, czy poddasze jest gęsto umeblowane i zaraz pod oknem znajdują się meble.

3e

Elegancja wykonania

Bez względu na to, czy chodzi o okna drewniane (z sosny naturalnej), czy drewniano-poliuretanowe (rdzeń poliuretanowy nie wymaga konserwacji!), otwierane do góry albo do dołu, modele firmy Velux wykonane są bardzo stylowo, elegancko. Będą pasować zarówno do poddasza w nowym domu, jak i w starym budownictwie. Bez względu na miejsce zainstalowania, okna dachowe firmy Velux (https://dachoweokna.pl/obrotowe/151-okno-dachowe-velux-gll-1061.html) będą znakomicie trzymać ciepło, chronić przed kurzem i wilgocią.

Pomyśleć o nich powinni również ci, którzy mieszkają w dużych miastach, w ruchliwych miejscach. Ponieważ jedną z wielu zalet okien dachowych Velux jest znakomita izolacja dźwiękowa.